Kategorie: Wszystkie | Gościnne występy | Kraków | Pabianice | Łódź
RSS
czwartek, 01 kwietnia 2010
It's alive!!!

Witam,

jako że ostatni wpis pojawił się na blogu ponad pół roku temu, jestem ciekaw, czy ktoś tu jeszcze zagląda?

Zdjęć ostatnio zbyt wiele nie robiłem (i mam na to setki wytłumaczeń;)), ale leży trochę czekających na publikację np. z czeskiej Pragi. Po namyśle chyba zrezygnuję z osobnego bloga "podróżniczego", i wszystkie zdjęcia zamieszczać będę tutaj. Tym samym, nie będą to już tylko zdjęcia miasta.

Pytanie brzmi - co sądzą o tym moi potencjalni czytelnicy/oglądacze? Zawsze milej się starać, wiedząc, że ktoś to obejrzy ;)

12:53, montecengio , Pabianice
Link Komentarze (4) »
wtorek, 21 lipca 2009
Autoreklama

Ponieważ gromadzi mi sie na dysku trochę zdjęć z różnych wycieczek, postanowiłem założyć nowy blog, na którym umieszczał będę zdjęcia najogólniej "podróżnicze" (lub po prostu te, które nie kwalifikują się jako "zdjęcia miasta").

Zapraszam więc do oglądania, i w miarę mozliwości, komentowania. Na początek zdjęcia z wizyty w Szwajcarii.

Zapraszam tutaj:

http://montecengio.blox.pl

Miłych podróży :)

Immerthal

23:56, montecengio , Pabianice
Link Komentarze (3) »
niedziela, 12 lipca 2009
Jacko

Zurych, Bahnhofstrasse, lipiec 2009

Jacko1

 

Jacko2

piątek, 10 lipca 2009
Klimat śródziemnomorski

Zdjęcie zrobione na "heimatach" - osiedlu "Neue Heimat" budowanym przez Niemców od roku 1941. Osiedle jest naprawdę urokliwe, zaciszne, z niewielkimi domami i centralnym placem (obecnie skwerem).

Jednak ta "migawka" przywodzi mi na myśl klimaty włoskie, pewnie za sprawą światła i skarłowaciałego drzewka...

Pabianice, ul. Szarych Szeregów, czerwic 2009

 Drzwi

10:15, montecengio , Pabianice
Link Komentarze (5) »
środa, 08 lipca 2009
Kirkut w Pabianicach

Jako że w ostatnich dniach zdaża mi się wstać razem ze słońcem, któregoś dnia postanowiłem wykorzystać światło (macewy są zorientowane na wschód). I oto efekt przechodzenia przez płoty o poranku :)

Miejsce piękne, i wbrew pozorom, całkiem zadbane (gdzieś w necie znalazłem info, że wiekszość macew jest poprzerwacanych i panuje bałagan - stwierdzam, że jest to bzdura). Cmentarz jest zamknięty; dostałem sie tam przez dziurę w płocie. A tak na marginesie, to obecnie cmentarz zajmuje około 1/2-1/3 dawnej (przedwojennej) powierzchni (wedłu relacji "świadków epoki"). Ostało się jakieś 300 macew. Reszte "zajechały" spychacze. Można by pomyśleć, że w ramach "ostatecznego rozwiązania" w latach '39-'45. Bynajmniej - w imię ciepłych kaloryferów (na terenie cmentarza postawiono ciepłownię). :/

Pabianice, kirkut (skrzyżowanie ul. JPII i Śniadeckiego), czerwiec 2009

 

 

 

 

 

 

 

 

23:26, montecengio , Pabianice
Link Komentarze (3) »
piątek, 19 czerwca 2009
Jestem, jestem...

Wracam "na łamy" bloxa po długiej przerwie. Wszystkich, którzy zaglądali tu regularnie, przepraszam za brak wpisów. Ale, co tu dużo mówić - nie miałem czasu. Zresztą, czy Wam chciałoby się siedzieć w Internecie, mając w domu kogoś takiego? :)

Mała Ula

W każdym razie zacząłem juz ogarniać rolę młodego ojca ;). Dlatego, obiecuję poprawę - znów zaczną sie pojawiać wpisy, mam nadzieję, że jak najczęściej. Do zobaczenia wkrótce!

08:25, montecengio , Pabianice
Link Komentarze (3) »
czwartek, 30 kwietnia 2009
Lotnicho*

Dzięki zaproszeniu kuzyna Radka miałem okazję wziąć udział w wycieczce (prawdopodobnie pierwszej i ostatniej) na lotnisko 10 Eksadry Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Samo lotnisko i baza są bardzo ciekawe, ale największe wrażenie robią oczywiście F-16. No i spotkanie z pilotami. Jak w filmie (tyle że wyżsi od konusa Toma Cruisa) ;). Na płytę, gdzie kołują samoloty wchodzi się po wytarciu butów o wycieraczki. A na wewnętrznej stronie drzwi w kibelku (na wysokości oczu) przyczepione są "Emergency Instructions" :)). Wszystkiego sfotografować się nie dało - wiadomo - tajemnica. Ale oto parę zdjęć "odtajnionych".

10 Eksadra Lotnictwa Taktycznego, Łask, kwiecień 2009

Panie i panowie: F-16:

 F-16

 

F-16

 

Ave

 

F-16

 

F-16

 

Wstazka

 A tu zdjęcia z muzeum (kabina Iskry)

Iskra

 

Iskra

*Tytuł inspirowany "Samo-lotami" Marka Stokowskiego 

wtorek, 21 kwietnia 2009
XVIII akcja GTWb- Syf w wielkim mieście

Kolejny miesiąc i kolejna akcja GTWb. Tym razem chodzi o Syf w wielkim mieście. Muszę przyznać, że ten temat był dla mnie dość trudny. Pora roku nie ta ;) Jakby tak listopad, to akurat prosta sprawa. Ale teraz? Szukałem, rozglądałem się, a wszędzie tylko kwitnące drzewa, zapach bzów, motylki, sarenki itd.

Koniec końców - znalazłem. Może nie jest to stricte odniesienie do wielkiego miasta, ale znalezione w takowym, więc się nadaje ;) Panie i Panowie-dziś martwa natura...

Łódź, "tyły" szpitala Kopernika, kwiecień 2009

Syf

 

00:17, montecengio , Łódź
Link Komentarze (11) »
sobota, 11 kwietnia 2009
Cebulice w Klepaczu

Jak co roku na początku kwietnia, pojawiają się znienacka, i nagle w parku robi się znacznie więcej ludzi :) Swoją drogą, park doczeka sie kiedyś osobnego wpisu...

Cebulice syberyjskie 

Łódź, Park im. biskupa Klepacza, kwiecień 2009

Cebulice

Cebulice

Cebulice

Cebulice

 

20:44, montecengio , Łódź
Link Komentarze (3) »
piątek, 10 kwietnia 2009
Wesołych Świąt!

 

Forycja

21:10, montecengio
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
statystyka